Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
12 postów 9 komentarzy

Fu-inle

Ian Fu-inle - Apolityczny agnostyk poszukujący prawdy, zasfascynowany psychologią społeczną, uzależnieniami, duchowością, religiami. Wegetarianin, miłośnik zwierząt, muzyk, informatyk.

Przestroga.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Szanowni Państwo...

 Szanowni Państwo, tak jak jeszcze do niedawna miałem jakąś nadzieję, że ludzkie docierają do chociaż do płycizny  swojej jaźnii, tak powoli tracę wiarę również i w to...

 

Nie wiem na ile są to prowokacje, ale ostatnio mają miejsce dwa bardzo niepokojące wydarzenia, mianowicie:

1. Nasz "wspaniały" naczelnik Państwa J. Kaczyński grzmi o przymusie szczepień, nie wiem jak obecna władza chciałaby do tego dojść, ale jak sami doskonale wiemy - obecna władza gwałci konstytucje i za nic ma obowiązujące obecnie prawo.

Informacja została podana na jednym ze ściek-mediów - wp.pl

 

2. Dzisiaj została podana wiadomość na kolejnym propagandowym szambie (onet), że osoby niezaszczepione mogą się spodziewać telefonów z nfz.Tytuł tego straszaka to "Nie zaszczepiłeś się? Spodziewaj się telefonu z NFZ"

Mam subiektywne wrażenie, że to co się teraz dzieje, to trik, który ma spowodować podatne na niego jednostki strach.

"skoro już do mnie dzwonią i mają mój numer, to może lepiej się zaszczepię dla spokoju"

Myślę, że to co się obecnie wokół nas dzieje, a głównie odnoszę się tutaj do świadomych jednostek, które nie chcą przyjąc tej terapii genowej, że będzie wokół nas prowadzona propaganda strachu, że władze będą próbowały nas nękać telefonami, mailami itp, bylebyśmy cały czas skupiali się na wyszczepieniu...

Nie możemy dać się złamać naszym oprawcom, aczkolwiek sam powoli zastanawiam się, co bym zrobił gdyby rząd wprowadził stan wyjątkowy, który pozwalałby mu na szczepienia ludzi wbrew ich woli, lub jakby zmanipulował konstytucję, bo póki co, ten dokument nas jeszcze jako tako chroni.

Co do pierwszej informacji ,nie wiem oczywiście na ile to są tylko bajania obłąkanego prezesa, który jest marionetką naszego premiera i mam coraz to głębsze przekonanie, że wystawianym jako pies do bicia i ośmieszania.

Co do drugiej jeśli chodzi o nękanie obywateli dzwonieniem, pisaniem i wie czym jeszcze, to chyba najlepszą metodą byłoby nieodbieranie od gnębicieli.

Finalizując ten wpis, niestety na prawdę nie wygląda to z mojej perspektywy dobrze i myślę, że nadszedł czas by porządnie pomyśleć nad tym "Co zrobić gdy..."

 


 

 

KOMENTARZE

 • Krótka piłka
  Jeśli jakiś przedstawiciel służby zdrowia zadzwoni do mnie w sprawie ewentualnego szczepienia, to mu powiem, że ja już swoją decyzję podjęłam i nie zamierzam dyskutować na ten temat. Proste jak budowa cepa. Tak się rozmawia m.in. z telemarketerami. :-)
 • 5*
  Śmierć jest wszędzie
  Na przedniej szybie są muchy
  Na początek
  Przypominając nam. że
  Możemy zostać rozerwani na strzępy
  Dziś w nocy
  Śmierć jest wszędzie
  Są jagnięta na rzeź
  Czekają, by umrzeć
  I czuję, że
  Że godziny uciekają
  Dziś wieczorem
  Chodź tu, pocałuj mnie, teraz
  Śmierć jest wszędzie.
  Im więcej patrzę
  Im więcej widzę
  Tym bardziej czuję
  Poczucie naglącej potrzeby dziś wieczorem
  Chodź tu, pocałuj mnie, teraz
  Tam są muchy...

  https://youtu.be/TenIU_wisCM
 • @Natalia Julia Nowak 18:41:44
  Nie powinno się naciskać i zastraszać nieszczepionych.
  Nieszczepieni z własnej woli nie powinni być leczeni w przypadku załapania Covida.

  To proste albo podporządkowujesz się procedurom medycznym albo państwo odstępuje od stosowania tych procedur wobec ciebie.

  No i teraz rozlegnie się wrzask...
  o "prawa człowieka"
  pytanie filozoficzne czy można leczyć kogoś kto tego nie chce...
  czy pacjent ma prawo wybierać sobie etapy leczenia wbrew procedurom ?
  Czy leczyć nieszczepione dzieci które zachorują z tego powodu na choroby którym szczepionki zapobiegają (choćby statystycznie czyli nie w 100%)

  Dzieci leczyć bo niewinne ..głupi są rodzice.
 • @Oscar 13:27:43
  Zgadzam się - ale skoro ja nie mam mieć prawa do leczenia to jakim prawem państwo ma mieć prawo do moich wypracowanych pieniędzy ? Podatki to nic innego jak opłata za usługę - nie ma usługi to i nie ma kasy. Proste.
 • @Oscar 13:27:43
  "Nieszczepieni z własnej woli nie powinni być leczeni w przypadku załapania Covida." Słusznie, bo to zazwyczaj ludzie świadomi, ze cozwidem poradzą sobie max. w 48h.
  "To proste albo podporządkowujesz się procedurom medycznym albo państwo odstępuje od stosowania tych procedur wobec ciebie."
  To właśnie procedury zabiły więcej pacjentów niż cozwid.
  List PSNLiN:
  Szanowni Państwo Dyrektorzy, Pedagodzy, Rodzice  kierujemy do Państwa niniejszy list zaniepokojeni informacją, o której powzięliśmy wiadomość, a mianowicie o prowadzeniu akcji promującej szczepienia przeciwko SARS-CoV-2 wśród nieletnich uczniów w wieku od 12 do 15 roku życia.  Polskie Stowarzyszenie Niezależnych Lekarzy i Naukowców pragnie zauważyć, że dostępne szczepionki przeciwko COVID-19 nie mają jeszcze ukończonej III z IV faz badań klinicznych. Powyższa okoliczność powoduje, że szczepienia tymi preparatami są w istocie eksperymentem medycznym. Promowanie szczepień u dzieci jest więc w istocie zachęcaniem, a w pewnych okolicznościach może być zmuszaniem do uczestnictwa w eksperymencie medycznym, co jest niedopuszczalne.  Na stronie WHO można znaleźć rekomendacje:  „na chwilę obecną dzieci nie powinny być szczepione”.  „Nie ma jeszcze wystarczających dowodów na stosowanie szczepionek przeciw COVID-19 u dzieci, aby sformułować w tej sprawie zalecenia. Dzieci i młodzież mają tendencję do łagodniejszych chorób w porównaniu do dorosłych.” (https://www.who.int/emergencies/diseases/novel-coronavirus-2019/covid-19-vaccines/advice)  Gen. prof. Grzegorz Gielerak, dyrektor Wojskowego Instytutu Medycznego: „Do szczepienia dzieci powinniśmy podchodzić bardzo ostrożnie. To zgodne z wytycznymi WHO.”

  (https://serwisy.gazetaprawna.pl/zdrowie/artykuly/8196184,koronawirus-szczepienie-dzieci-rekomendacje-mz-who.html)  Przepisy ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty definiują pojęcie eksperymentu medycznego oraz wskazują obowiązki ciążące na lekarzu w związku z przeprowadzaniem takiego eksperymentu.  Zgodnie z art. 21 ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty:  1. Eksperyment medyczny przeprowadzany na ludziach może być eksperymentem leczniczym albo eksperymentem badawczym.

  2. Eksperymentem leczniczym jest wprowadzenie nowych albo tylko częściowo wypróbowanych metod diagnostycznych, leczniczych lub profilaktycznych w celu osiągnięcia bezpośredniej korzyści dla zdrowia osoby chorej. Może on być przeprowadzony, jeżeli dotychczas stosowane metody nie są skuteczne albo jeżeli ich skuteczność nie jest wystarczająca. Udział w eksperymencie leczniczym kobiet ciężarnych wymaga szczególnie wnikliwej oceny związanego z tym ryzyka dla matki i dziecka poczętego.

  3. Eksperyment badawczy ma na celu przede wszystkim rozszerzenie wiedzy medycznej. Może być on przeprowadzany zarówno na osobie chorej, jak i zdrowej. Przeprowadzenie eksperymentu badawczego jest dopuszczalne, gdy uczestnictwo w nim nie jest związane z ryzykiem albo też ryzyko jest minimalne i nie pozostaje w dysproporcji do możliwych pozytywnych rezultatów takiego eksperymentu.  Udział uczestnika małoletniego w eksperymencie badawczym jest dozwolony tylko po łącznym spełnieniu następujących warunków:

  1. spodziewane korzyści mają bezpośrednie znaczenie dla zdrowia małoletniego poddanego eksperymentowi badawczemu lub innych małoletnich należących do tej samej grupy wiekowej;

  2. eksperyment badawczy przyniesie istotne rozszerzenie wiedzy medycznej;

  3. nie istnieje możliwość przeprowadzenia takiego eksperymentu o porównywalnej efektywności z udziałem osoby pełnoletniej (art. 23a ust. 2 u.zaw.lek.).  Spodziewane korzyści ze szczepienia małoletnich są nikłe, natomiast ryzyko duże, co bezwzględnie uniemożliwia przeprowadzenie eksperymentu.  Nikłość korzyści wyraża się przede wszystkim w tym, że małoletni nie muszą być uodparniani przeciwko COVID-19, ponieważ nie są oni zagrożeni tą chorobą. Zakażenie wirusem Sars-Cov2 jest bardzo rzadkie w populacji dziecięcej, zwykle przebiega łagodnie, a wskaźnik wyzdrowienia wynosi 99,97%. Dzieci nie transmitują wirusa.  O szczepieniach u dzieci wypowiedział się ekspertka WHO dr Kate O’Brien, która jednoznacznie wskazała, że zachorowanie u dzieci jest bardzo, bardzo nikłe, więc ich szczepienie nie ma na celu ochrony ich przed zakażeniem.  Żródło: (https://pulsmedycyny.pl/ekspertka-who-szczepienie-dzieci-przeciw-covid-19-nie-jest-priorytetem-1118458)  „Jak dotąd nie odnotowaliśmy w Polsce przypadku PIMS (Paediatric inflammatory multisystem syndrome), zespołu wieloukładowej reakcji zapalnej, przypominającego chorobę Kawasakiego, uogólnionego zapalenia naczyń o nieznanej etiologii w przebiegu COVID-19” Ernest Kuchar.  Źródło: Puls Medycyny (https://pulsmedycyny.pl/dr-ernest-kuchar-koronawirus-zwykle-nie-przenosi-sie-z-dzieci-na-doroslych-991729)  Na stronie pacjent.gov.pl znajduje się następujące stwierdzenie:

  „Dzieci, jeśli zakażą się koronawirusem, na ogół przechodzą przez chorobę bardzo lekko, czasem wręcz bezobjawowo”  Źródło (https://pacjent.gov.pl/aktualnosc/dziecko-i-koronawirus)  Co więcej, powstały opracowania naukowe, z których wynika, że dzieci są mniej podatne na COVID-19.

  [Lee, Hu, Chen, Hsueh, Are children less susceptibleh to COVID-19? Elsevier Public Health Emergency Collection, 2020: 53(3):371-372] (https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7102573/)  „(...) Każde doświadczenie jest dozwolone tylko wówczas, gdy istnieje perspektywa osiągnięcia istotnej korzyści przy stosunkowo niskim ryzyku (...). W przypadku eksperymentów badawczych (...) „znikoma wartość naukowa projektu badawczego zawsze będzie przemawiała przeciwko dopuszczalności eksperymentu, nawet jeżeli ryzyko jego przeprowadzenia byłoby niewielkie” (…).  (Kopeć M. Ustawa o zawodach lekarza i lekarza dentysty. Komentarz. Art. 21. Opublikowano: WK 2016)  W przypadku szczepionki Pfizer-BioNTech: Badanie III fazy jest zarejestrowane na stronie Clinical- Trials.gov  pod numerem NCT 4368728 i kończy się dopiero w dniu 31 stycznia 2023 r. Z kolei w przypadku szczepionki firmy Moderna - III faza badania kończy się 22 października 2022 r. Również faza III badań (COV3001) szczepionki Janssen trwa nadal.  Przytoczyć należy w tym miejscu dane statystyczne (źródło:stat.gov.pl), które wskazują, że w Polsce liczba zgonów z powodu COVID-19 u osób w wieku od urodzenia do 17 roku życia wynosi 2, przy czym liczba zgonów w tym samym przedziale wiekowym osób z COVID-19 i chorobami współistniejącymi wynosi 11. Powyższe oznacza, że poziom zgonów w tej grupie wiekowej z powodu COVID-19 wynosi 0,00003%, natomiast liczba zgonów na COVID-19 wraz z chorobami współistniejącymi to 0,0001%.  Wskaźnik śmiertelności z powodu zakażenia tym wirusem wśród dzieci jest niezwykle niski- wynosi 1 na milion i jest znacząco niższy niż w przypadku grypy sezonowej. Znacznie częściej dzieci umierają z powodu wypadków komunikacyjnych (15x), chorób nowotworowych (12x) czy samobójstw (10x).  Powyższe jednoznacznie wskazuje, że nie ma podstaw do szczepienia małoletnich, zwłaszcza, że szczepienie dzieci obarczone jest wysokim ryzykiem, z uwagi na nieukończone badania kliniczne i brak badań na tej grupie wiekowej.  Wśród osób dorosłych szczepionych przeciwko SARS-CoV-2 zdarzały się często niepożądane odczyny poszczepienne ze zgonami włącznie. W USA łączna liczba zgonów po szczepieniach na COVID-19 jest większa niż łączna liczba zgonów po innych wykonanych do tej pory szczepieniach.  Wobec powyższego nie ma żadnego sensu podawanie dzieciom nieprzebadanych preparatów, o których już teraz wiadomo, że powodują wiele ciężkich działań niepożądanych, jak np: reakcje uczuleniowe na składniki preparatu (glikol polietylenowy), zaburzenia krzepnięcia krwi w naczyniach trzewnych i mózgowych, naruszenie bariery krew-mózg, zapalenie mięśnia sercowego czy nagły zgon.  Całkowicie nieznane są długofalowe skutki podania tych preparatów - niezwykle istotna kwestia w przypadku populacji dziecięcej, przed którą życie dopiero się zaczyna. Podejrzewa się, że obecnie używane preparaty mogą w przyszłości wywoływać choroby neurodegeneracyjne (prionowe), autoimmunologiczne oraz choroby nowotworowe. Nie wiadomo też jak będą one wpływać na płodność zaszczepionych dzieci. Producenci nie prowadzili badań także w tym kierunku i otwarcie zaznaczają to w ulotkach swoich produktów.  Czy więc polskie dzieci po szczepieniu tymi preparatami będą miały własne dzieci? Jaką kondycję zdrowotną będzie miało to kolejne pokolenie Polaków?  Jest zbyt wiele ważnych pytań, na które producenci sami nie potrafią odpowiedzieć.  Dla przykładu z ulotki szczepionki Pfizer-BioNTech przeciw COVID-19:  „Lista ta może nie zawierać wszystkich możliwych działań ubocznych szczepionki Pfizer- BioNTech przeciw COVID-19. Mogą wystąpić poważne i nieprzewidziane działania uboczne. Badania kliniczne nad szczepionką Pfizer-BioNTech przeciw COVID-19 nadal trwają” (https://www.fda.gov/media/ 144622/download).  Dowód:

  - wydruk ulotki szczepionki.  Dostępne w Polsce szczepionki w większości nie są przeznaczone dla osób poniżej 18 roku życia. Producenci szczepionek wskazują jednoznacznie:  „Szczepionka COVID-19 Vaccine AstraZeneca nie jest zalecana do stosowania u dzieci w wieku poniżej 18 lat. Obecnie nie ma wystarczających danych dotyczących stosowania szczepionki COVID-19 Vaccine AstraZeneca u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.”  „Szczepionka COVID-19 Vaccine Janssen jest wskazana do czynnego uodparniania osób dorosłych w wieku 18 lat i starszych[…]”  „Szczepionka COVID-19 Vaccine Moderna jest wskazana do czynnego uodparniania osób w wieku 18 lat i starszych […]”  Dowód:

  -wydruk charakterystyki produktu leczniczego — szczepionki firmy Moderna,

  -wydruk ulotki szczepionki firmy AstraZeneca,

  -wydruk charakterystyki produktu leczniczego — szczepionki firmy Janssen.  Co prawda producent szczepionki Comiranty (firma Pfizer i BioNTech) dopuszcza możliwość stosowania tego preparatu u młodzieży od 12 roku życia, niemniej sam producent ocena bezpieczeństwa stosowania produktu u młodzieży w wieku od 12 do 15 lat jest jeszcze w toku.  Charakterystyka produktu leczniczego Comiranty podaje również w zakresie dzieci i młodzieży, że:  „Europejska Agencja Leków wstrzymała obowiązek dołączania wyników badań produktu leczniczego Comirnaty w populacji dzieci i młodzieży w zapobieganiu

  COVID-19 (stosowanie u dzieci i młodzieży, patrz punkt 4.2).

  Ten produkt leczniczy został dopuszczony do obrotu zgodnie z procedurą dopuszczenia warunkowego. Oznacza to, że oczekiwane są dalsze dowody świadczące o korzyści ze stosowania produktu leczniczego. Europejska Agencja Leków dokona, co najmniej raz do roku, przeglądu nowych informacji o tym produkcie leczniczym i w razie konieczności ChPL zostanie zaktualizowana.”  Dowód:

  -charakterystyka produktu leczniczego — szczepionki Comiranty.  Nie jest wiadomym na chwilę obecną na jak długo utrzyma się odporność po podaniu szczepionek.  „Tak, jak w przypadku każdej innej szczepionki, cykl 2 dawek szczepionki COVID-19 Vaccine AstraZeneca może nie zapewniać pełnej ochrony wszystkim osobom, które ją otrzymały. Nie wiadomo jak długo ochrona ta będzie się utrzymywać.  Dowód:

  -wydruk ulotki szczepionki firmy AstraZeneca.

  „Okres utrzymywania się ochrony zapewnianej przez szczepionkę jest nieznany, ponieważ jest to nadal ustalane w badaniach klinicznych będących w toku.” (chpl szczepionki Moderna)  Niemalże identyczne stwierdzenie można znaleźć w chpl szczepionki Janssen i Comiranty.

  Dowód:

  -charakterystyka produktu leczniczego — szczepionki firmy Moderna,

  -charakterystyka produktu leczniczego — szczepionki firmy Janssen

  -charakterystyka produktu leczniczego — szczepionki Comiranty.  Wielkie wątpliwości budzi też pośpiech z jakim stworzono te preparaty oraz sposób wprowadzenia ich do programu szczepień wśród dzieci.  My lekarze mamy moralny i zawodowy (wynikający z Kodeksu Etyki Zawodowej Lekarzy) obowiązek zwrócenia Państwu uwagi, że Państwa działania są nieracjonalne w związku z nieproporcjonalnością ryzyka wykonania szczepień u Państwa wychowanków, a ochroną małoletnich przed zarażeniem COVID-19.  Dodatkowo, należy zwrócić uwagę na niemożność wyrażenia świadomej zgody na szczepienia będące eksperymentem medycznym.  Możliwość wyrażenia świadomej zgody wymaga poinformowania uczestnika eksperymentu o wszystkich możliwych jego korzyściach i ryzykach, a przede wszystkim o tym, że bierze on udział w eksperymencie medycznym. Wobec tego w myśl nałożonych na lekarzy obowiązków wynikających z przepisów ustaw czy też Kodeksu Etyki Lekarskiej obowiązkiem lekarza jest poinformowanie i zwrócenie uwagi pacjenta na wszelkie korzyści i ryzyka płynące ze stosowanych metod leczniczych/ profilaktycznych.  Art. 2 Kodeksu Etyki Lekarskiej:

  1. Powołaniem lekarza jest ochrona życia i zdrowia ludzkiego, zapobieganie chorobom, leczenie chorych oraz niesienie ulgi w cierpieniu; lekarz nie może posługiwać się wiedzą i umiejętnością lekarską w działaniach sprzecznych z tym powołaniem.

  2. Najwyższym nakazem etycznym lekarza jest dobro chorego - salus aegroti suprema lex esto. Mechanizmy rynkowe, naciski społeczne i wymagania administracyjne nie zwalniają lekarza z przestrzegania tej zasady.  We wcześniejszym fragmencie listu wskazano, że jest wiele niewiadomych co do stosowanych szczepionek przeciwko SARS-CoV-2, zarówno pod względem skuteczności jak i niepożądanych, długoterminowych skutków ich podania oraz możliwości stosowania preparatów u dzieci. Powyższe powoduje, że nie możliwe jest wyrażenie świadomej zgody na uczestnictwo w eksperymencie medycznym. Zwłaszcza, że nie mówi się powszechnie o tym, że szczepienie przeciwko SARS-CoV-2 są eksperymentem medycznym.  Kwestie wyrażenia zgody są szeroko komentowane w judykaturze oraz w orzecznictwie. Dla przykładu wskazać można postanowienie Sądu Najwyższego - Izba Karna (z dnia 10 kwietnia 2015 r., sygn. akt III KK 14/15):  „Miarodajna, legalizująca działanie lekarza zgoda pacjenta na wykonanie zabiegu leczniczego to taka zgoda, która stanowi wyraz jego własnej, świadomej (zarówno od strony zdolności psychofizycznej udzielającego zgody, jak i rozważenia niezbędnych jej przesłanek) oraz swobodnej i dobrowolnej (nieobciążonej wadą błędu, czy przymusu) decyzji.

  2. Brak przy wykonywaniu zabiegu leczniczego któregokolwiek z elementów wypełniających istotę omawianej zgody oraz świadczących o samym fakcie jej udzielenia należy traktować jako równoznaczny z wykonaniem tego zabiegu bez zgody, wypełniającym znamię przestępstwa z art. 192 § 1 KK.

  Określające typ przestępstwa z art. 192 § 1 KK znamię „bez zgody” ma w pewnym sensie charakter blankietowy. Wobec wielości udzielanych pacjentom świadczeń medycznych oraz wobec różnorodności unormowań zgody na czynności medyczne, jak też zniesienia jej wymogu w różnych regulacjach - niezbędne  jest każdorazowe skonkretyzowanie treści tego znamienia w przepisach prawa medycznego, mających zastosowanie do ocenianego zdarzenia. Należy jednak zaznaczyć, że roztrząsane wyrażenie nie zawiera wyraźnego dookreślenia, iż zgoda, bez której działa lekarz, ma odpowiadać wymogom przewidzianym w przepisach ustawy, co dopiero pozwalałoby uznać, że bezprawne, w myśl art. 192 § 1 KK, jest niezachowanie wszelkich warunków prawidłowości zgody na interwencję medyczną, także odnoszących się do formy jej udzielenia.”  Lekarz podczas badania kwalifikacyjnego winien obligatoryjnie przekazać (zgodnie z art. 25 ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty) jasną i zrozumiałą, pisemną i ustną informację m.in. o:

  1. celu, pełnym planie eksperymentu medycznego oraz ryzyku i korzyściach związanych z eksperymentem;  2. zakresie i długości trwania procedur, które mają być stosowane, w szczególności wszelkie uciążliwości i zagrożenia dla zdrowia uczestnika związane z jego udziałem w eksperymencie;  3. ustaleniach dotyczących sposobu reagowania na zdarzenia niepożądane oraz pytania i wątpliwości uczestnika;  4. zasadach dostępu do informacji istotnych dla uczestnika, uzyskanych podczas realizacji tego eksperymentu oraz do ogólnych jego wyników;  5. zasadach wypłaty odszkodowania w sytuacji powstania szkody;  Świadoma zgoda oznacza też akceptacje ryzyka jakie niesie ze sobą podanie szczepionki. Charakterystyka produktu leczniczego - szczepionki przeciwko SARS-Cov-2 zawiera szereg przeciwwskazań. Powikłania mogące wystąpić po podaniu szczepień wskazuje również załącznik nr 1 do rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie niepożądanych odczynów poszczepiennych oraz kryteriów ich rozpoznawania z dnia 21 grudnia 2010 r.  Dowód:

  -rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 21 grudnia 2010 r.  W związku z powyższym nie ma możliwości wyrażenia świadomej zgody.  Przytoczyć w tym miejscu należy, że w tym wieku człowiek podatny jest na sugestie, zwłaszcza jeżeli zachęca, go osoba będąca autorytetem. Mają Państwo silną moc oddziaływania na swoich uczniów, wobec czego powinni Państwo z dużą dozą ostrożności podchodzić do zachęcania uczniów do wykonania szczepienia, które jest eksperymentem medycznym zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Uporczywe zachęcanie małoletnich do wykonania dobrowolnego zabiegu medycznego nosi znamiona przestępstwa zmuszania opisanego w art. 190a kk.  Dobrem chronionym przez art. 190a kk jest wolność człowieka i prawo do życia wolnego od jakiejkolwiek formy zmuszania. Nękanie należy rozumieć jako wielokrotne powtarzające się prześladowanie wyrażające się w podejmowaniu różnych naprzykrzających się czynności, które to czynności mogą być legalne jeśli oceniane mają być pojedynczo.  Długotrwałe propagowanie określonego zachowania nosi znamiona uporczywego nękania.  Wobec wymienionych faktów, należy kwestie dotyczącą szczepień pozostawić całkowicie w zakresie wolnej i  w żaden sposób niewymuszanej decyzji przedstawicieli ustawowych małoletnich dzieci.  Proszę zważyć również, że akcje promujące szczepienia przyczynią się do niedopuszczalnej segregacji uczniów. Nie wszyscy mogą się zaszczepić i nie wszyscy będą chcieli, co jest oczywiście dopuszczalne. Propagując szczepienia przyczyniają się Państwo do pojawienia się dyskryminacji wśród dzieci i młodzieży.  Dodatkowo negatywnie na rozwój i wychowanie dzieci wpływa nauczanie zdalne. Prosimy o przemyślenie powrotu do zajęć w trybie stacjonarnym od przyszłego roku szkolnego z uwagi na dobro dzieci.  Obserwując sytuację polskich uczniów w mijającym roku szkolnym 2020/21, jako lekarze opiekujący się rodzinami naszych pacjentów oraz jako rodzice i członkowie rodzin wyrażamy również swoje zaniepokojenie skutkami zdalnego nauczania. Izolacja społeczna, brak kontaktów z rówieśnikami oraz wielogodzinne wpatrywanie się w ekran komputera stanowią dla rozwijającego się mózgu ogromne zagrożenie, na które w swoich pracach naukowych wskazuje m.in. wybitny naukowiec z dziedziny Neurofizjologii Prof Manfred Spitzer z Uniwersytetu we Fryburgu.  Uważamy, że wobec faktu, że dzieci rzadko chorują na Covid-19 i nie uczestniczą w transmisji wirusa, decyzje o zamykaniu szkól dla uczniów były nieuzasadnione i szkodliwe dla dzieci i młodzieży.  Apelujemy zatem do władz oświatowych, dyrektorów szkół, rad rodziców, kuratoriów, organów samorządów, aby dołożyć wszelkich starań, aby sytuacja zdalnego nauczania, która demoluje polską oświatę więcej się nie powtórzyła.  Prosimy głęboko przemyśleć swoje postępowanie, mające wpływ na wielu młodych ludzi.  Załączamy także link do raportu prezentującego wybrane, ilościowe aspekty tragicznych skutków „walki” z wirusem covid-19 w Polsce w okresie od marca 2020 do maja 2021. Raport ten oparty jest na danych urzędów państwowych.

  http://psnlin.pl/dokumenty/Prawdziwa_tragedia_narodu_polskiego_2020_2021_walka_z_covid_19.pdf

  Z poważaniem,  W imieniu Polskiego Stowarzyszenia Niezależnych Lekarzy i Naukowców
 • @rysio 13:57:17
  Źródło:
  https://psnlin.pl/szczepienie_dzieci_przeciw_covid19_list_psnlin_do_dyrektorow_pedagogow_rodzicow-szk%c3%b3%c5%82-i-przedszkoli.html
 • @rysio 14:13:21
  no klasyka hasbary.
  Zaśmiecić dyskusję śmieciem dłuższym niż cała dyskusja.

  To cała hasbara.
 • @Oscar 14:33:27
  "no klasyka hasbary." No i fajnie :-)
  Miłośniku procedur:
  "Otrzymaliśmy szokującye dane ze szpitala tymczasowego, który został utworzony w
  Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Na odpowiedź czekaliśmy kilka tygodni.

  86 proc. pacjentów z COVID-19, którzy trafili pod respirator w MCK umarło.
  Odpowiedzi na pytania przesłała nam Alina Kucharzewska, rzecznik prasowy wojewody śląskiego. "
  https://tarnogorski.info/dotarlismy-do-szokuja/
  To, że respiratory zabijają było wiadomo od pierwszych autopsji w Bergamo. Ale procedury najważniejsze...

  https://covid-19-nieznane-fakty.pl/zwalczanie-covid/
 • @rysio 15:11:55
  jest gorzej niż myślisz......
  ok 60% ludzi umiera w szpitalach...
  a reszta w domach ...
  ci na ulicach to margines...
  wnioski...
  szpitale (lekarze, pielęgniarki..)zabijają, domy zabijają...ulice też...ale mniej..
 • @Oscar 15:21:29
  U zaszczypawkowanych wystąpi dysonans poznawczy...
  https://wprawo.pl/katarzyna-ts-zaszczepieni-na-kwarantanne/
 • @Oscar 13:27:43
  Po 1 czemu wg Pana mam być nieleczony, skoro całe moje dorosłe życie odprowadzam składki na ten przeklęty NFZ?
  Po 2 może to osoby zaszczepione, które biorą udział w globalnym eksperymencie (jak wszyscy wiemy preparat jest dopuszczony warunkowo i znajduje się w 3 fazie badań), nie powinny być leczone, jeśli po miesiącach lub latach zacznie im siadać zdrowie? Myślę, że to jest uczciwe rozwiązanie?
 • @Ian Fu-inle 21:09:48
  O procedurach w tym profilaktycznych decyduje rząd.
  Jeżeli się nie poddajesz procedurom NFZ to z jakiej racji NFZ ma ponosić koszty twoich decyzji ?
  Gdy odmówisz procedur w karetce w szpitali .. to mają procedurę...
  odstąpić od stosowania procedur medycznych.

  Albo się poddajesz procedurom albo NFZ nie odpowiada za twoje zdrowie.
  Składki upoważniają cię to poddania się procedurom medycznym...

  Wybiórcze stosowanie procedur jest łamaniem procedury w medycynie niedopuszczalne.

  Nie ma tak żeby zjeść ciastko i mieć ciastko..
  Trzeba mieć porąbaną antyspołeczną osobowość by tak chcieć.
 • @Oscar 06:37:58
  Tobie już nic nie pomoże. Ale takie zachowania przewidzieli naukowcy już wcześniej. Zmiany genetyczne ludzkiego organizmu po tym zachwalanym afrodyzjaku odbierają po prostu rozum, choć ponoć potencja rośnie... No, ale może to tylko propaganda na zachętę...
 • @zadziwiony 19:52:13
  Polecam do przeczytania
  https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/koronawirus-swiat-antyszczepionkowcow-ma-pewna-hierarchie-wywiad/blwdv0n,79cfc278

  i refleksję... "komu już nic nie pomoże.."

  ps. ciągle się nie zaszczepiłem nie lubię kolejek.
  Jak widać nie panikuje, nie mam fobii zarazków...
  czyli jak widać wszystko co antycowidowcy o mnie piszą to bzdury, kłamstwa, obelgi..
  I to jest prawdziwa twarz większości antycowidowców (nie wszystkich bo są i antycowidowcy kulturalni).
 • @Oscar 06:50:21
  Dzięki za interesujący materiał. Źródło rzeczywiście warte zainteresowania. Studiuj je dalej, będziesz miał prawdziwy obraz świata.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031